Elit Havuzculuk | Elit Havuzculuk, Havuzcu, Havuzcular, Havuz acarkent, havuz yapan firmalar, Havuz inşaatı, Havuz tadilatı

KATEGORİLER

Havuz Kimyasalları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzenli Olarak Bakımı Yapılan Bir Yüzme Havuzu Suyu Deniz Suyuna Oranla Daha Temiz Durumdadır. Çoğu Yüzme Havuzunun Düzenli Olarak Bakımı Yapılmadığı Için Su Oranları Temiz Olmamaktadır. Kendi Sağlığımız Ve Diğer Insanların Sağlığı Açısından Havuza Girmeden önce Mutlaka Duş Almalıyız
devamı...

Sauna Kabini

Sauna Finlilerin başlattığı ahşap barakaların içine sıcak taşlardan yükselen kuru buharla yapılan löyly banyoları günümüz teknolojisiyle sauna keyfine dönüştürülmüştür.

Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasına sağlar.

Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak,düzenleyerek ve özellikle kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar.Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.

Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir.Bu arada saunanın solunum yolları üzerindeki düzenleyici etkisi bulunur.Egzersiz yaptıktan sonra saunaya girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar.

Terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesini sağlayan, gözeneklerini açan,temizleyen yüksek sıcaklıktaki odalara verilen addır.Yüksek ısı veren bir kaynağa sahiptir ve tahta ile kapladır.Tahta buharı emerek nem'i korur;aynı zamanda kötü bir iletkendir bunun sayesinde vücudun yanmasını önler.