Havuz Yerleşimi

Yüzme havuzu yerleştirme    

Havuzunuz için en ideal konum, mahremiyet sağlayan, sonbaharda veya ilkbaharda güneşi yakalayan, rüzgardan korunan ve çocuklarınızın güvenli bir şekilde denetlenmesini sağlayan bir noktadır. Yüzme havuzu yerleşiminize karar verirken öncelikleri göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç faktör daha vardır.  

Küçük bahçelerde yüzme havuzu yerleştirme Yüzme havuzu yerleştirme Kapalı bir alandaki en popüler yöntem, havuzu, mevcut alanı en üst düzeye çıkardığı için ev, çit veya diğer sınırlar gibi mevcut bir özelliğe konumlandırmaktır. Küçük bir arka bahçede, havuzu arka bahçelerin en uzun açıklığına yerleştirerek bir alan yanılsaması yaratabilirsiniz.  

Havuzunuzu mülkünüzün sınırına yaklaştırmaya karar verdiyseniz, komşularınızdaki aksaklıkları ve 'mülkiyet koruma işleri'ni en aza indirmek istersiniz. Önemli bir kural, havuzu sınırdan en az 1000 mm yerleştirmektir. Ev sahipleri, genel alanı geliştirmek için genellikle bu sınır alanı içinde peyzaj yapmayı tercih ederler.   Kapalı alanlardaki havuzlar için, bitişik evin genel tarzını yansıtan çok daha büyük bir ihtiyaç vardır. Evinizin dışını tamamlayan baş etme, döşeme ve bağlantı yolları için malzemeler seçin.   bütünleşme Yüzme havuzu yerleştirme Bir havuzun tadını çıkarmak sadece içinde yüzmek değildir. Çoğu havuz sahibi, 'su manzarasına' bakmak için harcanan zamanı yüzmek için harcanan zamandan çok daha fazla söyleyecektir. Elit havuzculuk Satış Müdürü Süleyman Çiftcioğlu da aynı fikirde: “Rahatlarken ve eğlenirken havuzunuzun manzarasının tadını çıkarmak için daha fazla zaman harcayacaksınız.   İster büyük ister küçük bir arka bahçeniz olsun, havuzunuz büyük olasılıkla baskın odak noktası haline gelecektir. Ev ve havuz arasında bağlantı oluşturulması, tasarım ve yerleşim dikkate alındığında gerçekleşir. İç ve dış alanları sert peyzaj (patikalar, teraslama, açık hava eğlence alanları) ve bahçe yatakları gibi yumuşak peyzaj elemanları ile entegre etmek mülkünüzü artıracak ve artıracaktır.  

Çevresel faktörler Yüzme havuzu yerleştirme Güneş, havuzunuzu 4 ° C'ye kadar ısıtacaktır, bu nedenle bol güneş alan bir kuzeye bakan konumu düşünün (günde 4+ saat idealdir). Güneş konumlandırmanız havuzu soğutmak ve buharlaşmayı artıracak hakim rüzgara maruz bırakırsa, bir rüzgâr siperi koymayı düşünebilirsiniz.   Konsey düzenlemeleri Çoğu insan, çocuklara dayanıklı havuz çitleri için zorunlu gereksinimler hakkındaki düzenlemelerin farkındadır . Ancak, uymanız gereken ek yerel bina, imar veya güvenlik düzenlemeleri olup olmadığını kontrol etmek için yerel konseyinize danışmak en iyisidir.  

Engeller Yüzme havuzu yerleştirme Kamu hizmetleri: Havuzunuzu yağmur suyu drenajları, gaz, elektrik, kanalizasyon vb. Üzerine yerleştirmekten kaçınmalısınız. Konumlarından emin değilseniz, yerel konseyiniz şemalar sunabilmelidir.   Ağaçlar: Ağaçların sarkması, havuz kenarında dinlenirken hoş bir rahatlama sağlarken, havuzunuzu kısmen gölgeleyebilir ve havuzunuzdaki ve etrafındaki yaprakları düzenli olarak temizlediğiniz anlamına gelir. Ağaç kökleri ayrıca havuz duvarlarına ve sıhhi tesisat sistemlerine baskı uygulayarak pistte sorunlara neden olabilir. Ağacı yerel yönetiminizden kaldırmak için onay almanız gerektiğini unutmayın.   Emniyet Havuzunuzu planlarken havuzu çocuklar için güvenli hale getirmek çok önemlidir, bu nedenle çocuklarınız güçlü yüzücüler olmadıkça, şimdi yüzme derslerine başlamak için iyi bir zamandır. Çocuklarınız küçük ya da genç olsun, göz temasını sürdürmeniz ve denetimi kolaylaştırmak için havuzun evin yakınında bulunmasını düşünmeniz gerekebilir. Havuzun bir tarafını bir çit veya bahçenin yanına yerleştirmek, küçük çocukların havuz etrafında ve etrafında birbirlerini kovalayamayacakları anlamına da gelir.Elit Havuz Sauna, Havuz Yapımı, Yüzme Havuzu Yapımı, Bahçeye Yüzme Havuzu Yapımı, Sauna Yapımı, Sauna İmalatı, Yüzme Havuzu İnşaatı, Havuz Yapımı Fiyatları, Havuz Bakımı, Yüzme Havuzu Nasıl Yapılır, Yüzme Havuzu Yapan Firmalar, Havuz İmalatı, Süs Havuzu Yapımı, Süs Havuzu İmalatı, Bahçeye Süs Havuzu Yapımı, Havuz Projesi, Buhar Odası Yapımı, Hamam Yapımı, Türk Hamamı Yapımı, Havuz Tadilatı, Yüzme Havuzu Tadilatı, Yüzme Havuzu Maliyeti, En Kaliteli ve En Uygun Havuz Hizmeti Veren Firmadır. Ekipman muhafazası Alan izin veriyorsa, ekipmanı havuz seviyesine yakın bir yere yerleştirin; pompa ne kadar yakın olursa, o kadar verimli çalışır. Filtreleme sistemi havuz seviyesinde veya altında olmalıdır: sistemi havuz seviyesinin üstüne yerleştirmek pompaya aşırı basınç uygular.  

TEKLİF FORMU

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz