Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULANLAR  

+Neden beton havuz seçilmeli?
Başlangıçta beton yüzme havuzları fiberglas veya vinil astarlardan biraz daha pahalı olsa da, beton bir yüzme havuzu seçmenin çok daha fazla avantajı vardır:  

Esnek: Beton havuzlar, benzersiz konumunuza uyacak şekilde inşa edildiklerinden bir yüzme havuzu seçerken daha fazla esneklik sunar. Herhangi bir şekil, boyut veya derinlik ve özel gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanabilir. Genel kanının aksine, beton yüzme havuzları yerden inşa edilebilir. Bireysellik: Çok esnek oldukları için, beton yüzme havuzları adalar, basamaklar ve çıkıntılar, ıslak kenarlar, plajlar, koylar ve daha fazlası gibi özel özellikler eklemenizi sağlar. Son İşlem: İç mekan kaplamalarının seçilmesi söz konusu olduğunda, beton yüzme havuzları daha çok yönlüdür, porselen ve cam mozaik, çakıl, kuvars, renkli render ve daha fazlası gibi çok çeşitli kaplamalar sunar.    

+Popüler havuz boyutları nedir ve bloğumda nereye gidebilir?
Ortalama havuz büyüklüğü, ortalama Türkiye arka bahçesinin büyüklüğü ile birlikte son 10 yılda azalmıştır. Türkiye'nin teknik olarak en yetenekli havuz üreticisiyiz ve yaklaşık her büyüklükteki havuzu inşa edebiliyoruz.   Ticari havuzlarımızdan bazıları olumlu derecede muazzamdı, aksine, sadece birkaç metre genişliğindeki evlere en küçük dalma havuzlarını da düzenli olarak kuruyoruz. Toplam açık alanın yanı sıra bütçe için kullanımların dikkate alınması, bahçenizin ne kadarının havuz tarafından işgal edileceğini belirleyecektir.  

Beden seçiminizi etkileyebilecek diğer faktörler; suyun veya kanalizasyon şebekesinin konumu, büyük ağaçlardan veya konuttan gölgeleme, bloğun diğer kısımlarına erişim (örneğin arkadaki garaj), toprağın topografyası.   Ortalama dalma havuzu genellikle 5 × 3 metre, 6 × 4 metre ila 7 × 3 metre Ortalama aile havuzu boyutu 7 × 3 metre, 8 × 4 metre veya 10 × 5 metredir Tipik tur havuz boyutları 9 × 3 metre, 10 × 3 metre ila 15 × 3 metre olabilir  

+Fazla yerim yok. Yine de bir havuz yaptırabilirmiyim?
Çoğu zaman Türkiye’de ev sahipleri tarafından bize arazilerinde bir havuz için sınırlı alan olduğunu söylenir, ancak erişiminin veya belki de inşaatı yapacak odaların bulunmadığından endişe duyarlar.   Elit havuzculuk erişilemeyen yerlerde havuzlar inşa etmede son derece deneyimlidir: küçük teras evleri, yüksek katlı daireler vb ... ve teknik olarak zorlu siteler için en yetenekli şirketiz.   Bu yapıdaki çalışmaların bazen, diğer yapıların üzerinden, etrafına veya altına geçmemiz gerektiğinde destek yapıları inşa etmek için daha pahalıya mal olduğunu unutmayın. Kolay yol, eğitimli danışmanlarımızdan biri tarafından herhangi bir zorunluluk olmaksızın site değerlendirmesi yaptırmaktır ve devam etmeye karar vermeden önce bile uzman tavsiyesi sunabiliriz.   İyi bir beton havuz üreticisi, sahip olduğunuz alana uyacak şekilde tasarlayarak size yardımcı olacak ve bu alandaki çeşitli boyutlardaki maliyet sonuçlarını önerecektir. Ayrıca mevcut ve planlanan peyzajınızı da göz önünde bulundurun.  

+Ev sahipleri yanlış inşaatçı seçerse hangi tasarım ve inşaat sorunları yaşayabilirler?
Deneyimsiz bir inşaatçı ile liste muhtemelen sonsuz olabilir. Mali sorunlar, tamamlanma gecikmeleri, ek ödemeler üzerine tartışmalar, kanalizasyon veya su şebekesinde hasar, garanti talebi sorunları. Hidrostatik vana yanlış monte edildiğinden ve başarısız olduğundan (bir resim çektiğinizde) bir tekne gibi yerden çıkan birçok havuz hikayesi bile duyduk.   Etrafta alışveriş yaparken potansiyel üreticiye sorun… Tamamlanma garantisi veriyor musunuz? Kaç tane havuz inşa ettiniz? Kapsama alanlarınız neler? Bileşenleriniz (borular, çelik vb.) İthal mi yoksa Türkiye’de mi üretildi? Bir Usta İnşaatçı mısınız? Geçici eskrim için ekstra ücret alıyor musunuz?
Yakınımdaki bir lokasyonda inşa ettiğiniz bir havuzu inceleyebilir miyim? Eğer öyleyse, çatlama, büyük yarıçaplı köşeler (havuz bir kase gibi şekillendirilir), gevşek veya düzensiz seramik gibi kötü işçilik, dağınık harç ve beton belirtileri, hatta lekelenme!   Etrafta alışveriş yaparken nelere bakacağınız veya neyi sormanız gerektiği konusunda ücretsiz uzman tavsiyesi için 0532 386 73 72 numaralı telefondan bize ulaşın .  

+Tuzlu su klor daha mı?
Klor yıllardır var ve hala yüzmek için en temiz ve en güvenli suyu elde etmenin en iyi yoludur. Tuzlu su klorlayıcıları ayrıca havuzunuzu temiz ve yüzmek, güvenli tutmak için daha küçük dozlarda klor üretmektedir. piyasadaki bazı alternatif ürünler konusunda ikna olmalısınız. Yıllar boyunca Elit Havuzculuk olarak müşterilerin talebi üzerine başka ürünler kullandık ve kanıtlanmış performans gösterdikleri için her zaman klor ve tuz klorlayıcılara geri döndük.  

+Su hattı seramikleri nedir?
Su hattı karoları doğrudan başa çıkma altında yer alır ve havuzunuzun görünümünün yanı sıra sudaki yansımanın rengine yardımcı olur. Fayansların yeni havuzunuz için harika olmasının ana nedeni, su kalitesinin önemli ölçüde düşmesine izin vermeniz durumunda temizlenmesi ve banyo halkası etkisinden kaçınmasıdır. Fayansların su hattının altında olduğu görünümü vermek için 300 mm'lik bir su hattı döşeme bandı öneririz.  

+Başa çıkma nedir?
Başa çıkma, havuzunuzu çevreleyen düz yürüme yüzeyidir. Doğal taş, daha iyi bir ömre sahip oldukları ve insan yapımı ürünlerin olabileceği kadar harekete duyarlı olmadıkları için mükemmel bir ürün seçimidir. Kumtaşı ve Traverten çok popülerdir ve çok çeşitli renk ve stillere sahiptir. Tuzlu su havuzu çevresinde kullanılan kumtaşı, tuzun yüzeye zarar vermesini önlemek için sızdırmazlık maddesi ile işlenmelidir.  

+Komşularımın iznine ihtiyacım var mı?
Nezaketen komşularımızı bilgilendirmek önemli, bahçemizde bir havuz imalatı olacağı, bu esnada olabilecek görültü, rahatsızlık ve toz vb…. olacağı  komşularında tedbir almasını sağlamış olacağız. Projenizin konsey yoluyla bir (Geliştirme Başvurusu) gerektirmesi halinde, komşular Elit havuzculuk tarafından bilgilendirilecektir.  

+Kazı sürecinde kayaya çarparsak ne olur?
Türkiye'nin tüm alanlarında çok fazla deneyime sahip olan Elit havuzculuk hangi lokasyonun kaya içerme olasılığının daha iyi olduğunu biliyor. Ayrıca, çoğu müşterinin alanlarını sallayıp sallayamayacağını zaten bildiğini bulduk. Kazı öncesinde olası kaya miktarını tahmin etmeye çalışıyoruz, böylece istenmeyen sürprizlerin olasılığı daha azdır.

+Bir havuzun inşa edilmesi ne kadar sürer?
Tüm danışma, tasarım, yapım ve bitirme işlemleri için 1.5 ila 2.5 ay ayırmalısınız. Bu, onay türünüze, hava durumuna, inşaatın karmaşıklığına, çevre düzenlemesine ve seçtiğiniz yüzeylere bağlı olarak orta derecede değişecektir. Elit Havuz Sauna, Havuz Yapımı, Yüzme Havuzu Yapımı, Bahçeye Yüzme Havuzu Yapımı, Sauna Yapımı, Sauna İmalatı, Yüzme Havuzu İnşaatı, Havuz Yapımı Fiyatları, Havuz Bakımı, Yüzme Havuzu Nasıl Yapılır, Yüzme Havuzu Yapan Firmalar, Havuz İmalatı, Süs Havuzu Yapımı, Süs Havuzu İmalatı, Bahçeye Süs Havuzu Yapımı, Havuz Projesi, Buhar Odası Yapımı, Hamam Yapımı, Türk Hamamı Yapımı, Havuz Tadilatı, Yüzme Havuzu Tadilatı, Yüzme Havuzu Maliyeti, En Kaliteli ve En Uygun Havuz Hizmeti Veren Firmadır. 
+Ortalama bir beton havuzun maliyeti nedir?
'Havuz fiyatı ne kadar?' Sorusunu sıcak bir şekilde yanıtlarken, öncelikle bir havuzun büyüklüğüne, inşaatın karmaşıklığına ve seçilen özellik ve kaplamaların miktarına bağlı olarak fiyatta büyük ölçüde değişeceğini söylemeliyiz.  

+Elit Havuzculuk ne tür bir garanti sunuyor?
Biz en az bir şey inşa ederek yarım yüzyıl boyunca iş kalmış olamazdı. 10’larca konut, otel, villa ve sosyal tesis havuzunun ardından bu şekilde çalışıyoruz… İlk seferde doğru inşa ediyoruz. Biz geri verdik. Biz bunu garanti ediyoruz. Biz Onurlandırıyoruz. UHE Derneği'nin uzun zamandır devam eden üyelerindeyiz.   Yapısal iş: Havuz yapısı için 2 yıl garanti ve havuz içi astarı ve başa çıkma kaplamaları için 2 yıl yasal garantiler sunuyoruz. Sıhhi tesisat: Yüzme havuzu tesisatında tam 2 yıl garanti veriyoruz. Pompalar ve filtreleme: Elit havuzculuk süper akış pompaları yelpazesinde 2 yıl Diğer pompalar ve filtreleme ekipmanları üreticinin garantisine sahiptir.  

+Hangi inşaat aşamaları var?
Havuzunuz yüzülmeye hazır olmadan önce geçeceğiniz üç ana aşama vardır: İnşaat öncesi (saha ve ihtiyaç değerlendirmesi, tasarım, teklif, mühendislik) Konsey onayı Havuz inşaatı ve bitirme (eskrim ve peyzaj dahil)  

+Elit Havuzculuk yerel yönetimimden bina onayı düzenliyor mu?
Tüm yasal ve site içi (yönetimden) izinler işveren tarafından alınır.  

TEKLİF FORMU

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz