Buhar odası yapımı   Elit Havuzculuk hayalini kurduğunuz / projesini çizdiğiniz tüm mekânlara buhar odası imalatı yapar. Buhar odasında ana yapı tercihinize uygun şekilde pvc lambriler, cam mozaik, seramik, akrilik ya da mermerden yapılabilir.

PVC lambriler fiyat olarak en uygun malzemedir. Yapım olarak da hızlı hareket etmeyi sağlar. Temizliği kolaydır. Görsellik olarak mermer ya da cam mozaiğe göre zayıf kalır.

Cam mozaik estetik ve renkli bir görüntü sağlar. Buhar odası imalatında fiyat olarak uygun malzemelerden biridir. Dayanıklıdır. Dezavantajı; en fazla derz aralığına sahip malzeme olmasıdır. Bu nedenle temizliği diğer malzemelere göre daha zordur. Seramik kullanılarak da buhar odası yapılabilir. Fiyat olarak çok uygundur, ancak görsellik açısından mermer, akrilik ya da cam mozaiğin yerini tutamaz.

Akrilik buhar odasında en çok tercih edilen malzemelerden biridir. Fiyat olarak cam mozaikten yüksek, mermerden ucuzdur. Temizliği kolaydır. Hazır buhar kabinleri sadece akrilik malzeme kullanılarak imal edilir. Özel yapım buhar odaları da oturakları hazır olan akrilik levhalar kullanılarak imal edilir. Mermer buhar odası yapımında kullanılabilecek en dayanıklı ve en doğal malzemedir. Fiyat olarak yüksektir ancak temizlik noktasında en kolay temizlenebilen, hijyen konusunda size hiç sıkıntı çıkarmayacak malzemedir. Yoğun kullanım alanlarında mermer, malzeme olarak doğru bir tercihtir.

Buhar odalarında tavan mutlaka tonozlu denilen kubbe şeklinde olmalıdır. Düz yapılan tavanlar buhar odaları için doğru bir uygulama değildir. Tavanda yoğunlaşan buhar su damlası haline dönüşür. Düz yapılan tavanda su damlaları kullanıcıların üzerine damlar. Bu kullanıcı açısından keyifsiz bir durum oluşturur. Ancak tonozlu yani kubbe şeklinde yapılan tavanda oluşan su damlaları kubbenin kenarlarına akar, hiçbir kullanıcıyı rahatsız etmeden doğrudan zemindeki gidere ulaşmış olur. Tavanda kullanılacak en uygun malzemeler akrilik, alüminyum kompozit ya da pvc sofit malzemedir. Buhar odasında oturaklar tercihe bağlı olarak yutong tuğlalar köpük ile oluşturulabildiği gibi görseli ve kullanım estetiği daha yüksek olan hazır oturma grupları ile de sağlanabilir. Kısacası Elit Havuzculuk, buhar odası ihtiyaçlarınıza en uygun malzemeler ile çözüm üretir.
 

MERAK ETTİKLERİNİZ

Aklınızdaki sorulara cevaplar

+Kazı sürecinde kayaya çarparsak ne olur?

Türkiye'nin tüm alanlarında çok fazla deneyime sahip olan Elit havuzculuk hangi lokasyonun kaya içerme olasılığının daha iyi olduğunu biliyor. Ayrıca, çoğu müşterinin alanlarını sallayıp sallayamayacağını zaten bildiğini bulduk. Kazı öncesinde olası kaya miktarını tahmin etmeye çalışıyoruz, böylece istenmeyen sürprizlerin olasılığı daha azdır.

+Bir havuzun inşa edilmesi ne kadar sürer?

Tüm danışma, tasarım, yapım ve bitirme işlemleri için 1.5 ila 2.5 ay ayırmalısınız. Bu, onay türünüze, hava durumuna, inşaatın karmaşıklığına, çevre düzenlemesine ve seçtiğiniz yüzeylere bağlı olarak orta derecede değişecektir.

+Ortalama bir beton havuzun maliyeti nedir?

'Havuz fiyatı ne kadar?' Sorusunu sıcak bir şekilde yanıtlarken, öncelikle bir havuzun büyüklüğüne, inşaatın karmaşıklığına ve seçilen özellik ve kaplamaların miktarına bağlı olarak fiyatta büyük ölçüde değişeceğini söylemeliyiz.

+Elit Havuzculuk ne tür bir garanti sunuyor?

Biz en az bir şey inşa ederek yarım yüzyıl boyunca iş kalmış olamazdı. 10’larca konut, otel, villa ve sosyal tesis havuzunun ardından bu şekilde çalışıyoruz… İlk seferde doğru inşa ediyoruz. Biz geri verdik. Biz bunu garanti ediyoruz. Biz Onurlandırıyoruz. UHE Derneği'nin uzun zamandır devam eden üyelerindeyiz. Yapısal iş: Havuz yapısı için 2 yıl garanti ve havuz içi astarı ve başa çıkma kaplamaları için 2 yıl yasal garantiler sunuyoruz. Sıhhi tesisat: Yüzme havuzu tesisatında tam 2 yıl garanti veriyoruz. Pompalar ve filtreleme: Elit havuzculuk süper akış pompaları yelpazesinde 2 yıl Diğer pompalar ve filtreleme ekipmanları üreticinin garantisine sahiptir.

+Hangi inşaat aşamaları var?

Havuzunuz yüzülmeye hazır olmadan önce geçeceğiniz üç ana aşama vardır: İnşaat öncesi (saha ve ihtiyaç değerlendirmesi, tasarım, teklif, mühendislik) Konsey onayı Havuz inşaatı ve bitirme (eskrim ve peyzaj dahil)

+Elit Havuzculuk yerel yönetimimden bina onayı düzenliyor mu?

Tüm yasal ve site içi (yönetimden) izinler işveren tarafından alınır.